Niski mężczyzna – ambitniejszy?

Dlaczego niżsi mężczyźni palą mniej papierosów niż wysocy? Czy są też ambitniejsi? Jakie kobiety wybierają sobie na partnerki?

 

Oczyma niskiego faceta

Postanowiłam wczuć się w niewielkiego wzrostem mężczyznę. Nie jest to takie trudne, bo sama mam zaledwie 160 cm. Jako niski mężczyzna - stąpając po twardej podłodze codzienności wciąż mam tę niezbyt miłą świadomość, że niewiele mnie od niej dzieli. Między nią a moją zawstydzoną własna niepozornością głową jest zdecydowanie za mało miejsca. Gdyby można było dodać sobie te kilka cm...

 

Ambitny, dzielny, dynamiczny...

O ile filigranowa dziewczyna często dostrzega po drugiej stronie lustra swój więcej niż filigranowy seksapil, o tyle filigranowy facet często widzi w lustrze swój wcale nie filigranowy kompleks.

Dariusz Tarczyński w swojej książce „Zrozumieć człowieka z wyglądu” pisze, że niski facet całe życie zwykle zmaga się ze swoim kompleksem niższości. Niewielkiego wzrostu mężczyzna czuje się niski nie tylko pod względem wzrostu. Te niewiele cm przechodzi na jego obraz siebie. Dlatego właśnie jest odbierany przez otoczenie jako człowiek czynu, ponieważ tak bardzo stara się udowodnić swoją wartość. Chociaż... tak naprawdę zależy to też od indywidualnych predyspozycji oraz wychowania pana XS (lub pana MAŁEGO DZBANKA Z WIELKIM DZIÓBKIEM – jak to ładnie określają Francuzi)

Specjalista od psychologii wyglądu wysokim mężczyznom przyporządkowuje więc takie cechy – ambitny, dzielny, działający, dynamiczny, ciężko pracujący, twórczy, zazdrosny, podejrzliwy, wiecznie rywalizujący, pragnący pochlebstw.

Niscy panowie często też aby dodać sobie symbolicznie centymetrów wybierają duże psy i duże samochody.

 

Na podbój świata

Walka – to drugie imię mężczyzny o niskim wzroście. Młodzi, niscy chłopcy często po bójce chwalą się pokonaniem wyższego przeciwnika. Taki facet musi włożyć zdecydowanie więcej wysiłku, aby go dostrzeżono. Jako, że kobiety wolą raczej wysokich pragnie on być także dostrzeżony przez panie.

Co więc robi? Codziennie, wytrwale próbuje dodać sobie cm. Pragnie dominować, górować, rządzić. To pragnienie często doprowadza go na wysokie stanowisko. To dlatego w polityce jest wielu mężczyzn niskiego wzrostu. Zarówno wśród wybitnych polityków takich jak Churchil czy Napoleon, jak i zaślepionych dyktatorów typu Hitler i Stalin spotykamy ludzi o niskim wzroście. Trudno odmówić ambicji np. Lechowi Kaczyńskiemu, który sam przyznaje - „Kiedyś miałem kompleks wzrostu”.

Mimo, że wysoki wzrost sprzyja karierze – faceci na kierowniczych stanowiskach są średnio o 3,3 cm wyżsi od robotników i rolników, mężczyźni o niskim wzroście są zwykle bardzo ambitni. Niewiele cm wcale nie przeszkodziło zrobić kariery takim mężczyznom jak Charlie Chaplin, Pablo Picasso, Ludwik Pasteur, Albert Einstain, Humprey Bogart, Tom Cruise, Roman Polański, Dustin Hoffman czy Al Pacino.


Jaką partnerkę ma pan XS?

Francuski Narodowy Instytut Statystyki i Studiów Ekonomicznych opracował swego czasu pewien raport, z którego wynika, że tylko 60% mężczyzn poniżej 170 cm żyje w parze. Podczas gdy wśród wysokich jest ich już 76%.

W związku z tym, że niscy panowie mają mniejsze powodzenie u pań, starają się bardziej o siebie dbać. Dlatego rzadziej piją alkohol, palą mniej papierosów, bardziej kontrolują swoje finanse. Ponadto żenią się później, gdy są już ustawieni finansowo. To ustawienie rekompensuje im niedostatek centymetrów w oczach partnerki. Na żony wybierają sobie kobiety znacznie młodsze od siebie. Wiek, wysoka pozycja, doświadczenie winduje ich zdecydowanie w górę. Z takiego podwyższenia zdecydowanie śmielej patrzy się w przyszłość.

Dariusz Tarczyński dodaje, że niscy mężczyźni szukają partnerki wśród kobiet o niezwykłej urodzie zewnętrznej. Często taka pani jest też wyższa wzrostem.

 

Blondynka

 

Warto też przeczytać:

Typy mężczyzn

Miłosne refleksje singielki

Co mówi o facecie jego automatyczna sekretarka?ankieta

Czy niscy mężczyźni są ambitniejsi?
 

 

tagi: niski mężczyzna, ciekawostki dla dziewczyn o chłopakach, niski wzrost u mężczyzn, kompleks niższości, co myśli facet, jacy są chłopacy, psychologia, porady, Dariusz Tarczyński, zrozumieć człowieka z wyglądu, badania naukowe, niski wzrost u ludzi, Charlie Chaplin, Napoleon, Einstain, jestem nieśmiały, jestem niski

 

Komentarze 

 
#3 Olo 2013-12-30 12:59
Znam wielu niskich mężczyzn i jedno ich łączy. Zawsze są "bardziej" ... Pracowitsi niż wszyscy pozostali, bardziej ambitni, odważniejsi, bardziej zaangażowani, wyraziści. Myślę że to rodzaj pewnej rekompensaty za brak tych kilku cm. Inna sprawa, że współcześni faceci wcale nie muszą się godzić na niski wzrost. Były prezydent Francji Nicolas sarkozy nosił np. buty podwyższające żeby dodać sobie kilku cm i być wyższym od swojej żony - znanej modelki Carli Bruni. Na naszym allegro też już można takie dostać allegro.pl/.../ Także niscy panowie- nic straconego :)
 
 
#2 Laura 2013-03-18 08:41
NIscy mężczyzni są cudowni. Wytrwali wobec zdobycia kobiety co drogie Panie jest niecodziennym atutem męzczyzny!, Sa też ambitni, bardzo zadbani, bardzo pracowici, itd, itd:) PIękno to zachowane proporcje ciała, a to najczęsciej jest świetnie zachowane i doskonale widoczne włąsnie u....niższych wzrostem Panów;) Mam jako kobieta 171 cm, i zawsze podrywali mnie wysocy,atrakcyj ni męzcxyzni...jednak znacznie atrakcyjniejsi intelektualnie, osobowościowo i nawet z wyglądu byli...niscy;)
 
 
#1 Konrad 2013-02-04 06:11
Niscy zawsze byli dla mnie zdecydowanie bardziej seksowniejsi. Weźmy np. naszego byłego prezydenta i porównajmy go z ówczesnym premierem.
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież