Kłamstwa - mężczyźni kontra kobiety

Zwykłyśmy uważać, że szczerość nie jest zbyt mocną stroną mężczyzny. Postanowiłam dzisiaj wziąć pod lupę kłamstwo i dowiedzieć się jak kłamią mężczyźni, a jak kobiety.

I co odkryłam? Według badań przeprowadzonych przez portal „Daily Mail” mężczyźni kłamią 6 razy dziennie, podczas gdy kobiety tylko 3.

Co ciekawe inne badanie ( przeprowadzone przez londyńskie Muzeum Nauki) przedstawia inne, bardziej wyrównane dane: mężczyzna kłamie około 3 razy dziennie, a kobieta 2.

 

 

JAK KŁAMIEMY?

Ciekawostką psychologiczną jest to, że - mężczyźni kłamią w sposób bardziej otwarty (mówi psycholog dr Craig Fabrikant).

Jeśli więc spytasz faceta, czy był wczoraj na wyścigach konnych, on patrząc ci prosto w oczy stwierdzi, że skądże, nie był nawet w pobliżu. Jak możesz mimo to, przyłapać go na kłamstwie? Zdaniem psychologa kłamstwa mężczyzn są... wypowiadane niewyrażnie.

Tymczasem kobieta zapytana o cenę nowej bluzki będzie próbowała zmieniać temat, bawić się w mówienie półprawdy (np. poda trochę niższą cenę) odwracając przy tym twarz, patrząc w dół i mówiąc coraz szybciej.

 

FACET - PADłA MI BATERIA

Ciekawostką jest też fakt, że najczęstsze kłamstwo jest wspólne dla obojga płci. Jak ono brzmi? Może nie zdziwi cię to ale – „nic mi nie jest, wszystko w porządku”. Jak jeszcze kłamią mężczyźni: „nie miałem zasięgu”, „już jadę”, „stoję w korku”, „padła mi bateria” (ale tego pewnie mogłaś się domyślać). Daily Mail ujawnia, że mężczyźni kłamią również na temat tego ile piw wypili i... twojego wyglądu.

 

KOBIECE KŁAMSTEWKA

Jakie są najczęstsze kłamstwa kobiet? Jak mogłabyś przypuszczać nasze kłamstwa są typowo sklepowe – ściemniamy w sprawie zakupu nowego ciucha - że był tańszy, przeceniony, baaardzo dawno temu kupiony. Poza tym: „nie mam pojęcia gdzie to jest”, „nie dotykałam tego!”, „głowa mnie boli”, „przepraszam nie zdążyłam odebrać”.

 

SEX KŁAMSTWA

Okazuje się, że aż 64 % kobiet mąci w sprawie liczby swoich byłych kochanków. Dlaczego? Daily mail uważa, że kobiety po prostu wstydzą się tej liczby i nie chce wyjść na zbyt rozwiązłą. A jaka jest naga prawda? Otóż kobieta, zdaniem pewnego amerykańskiego serwisu ma najczęściej 7 kochanków a mężczyzna – 13 w ciągu całego życia.

Czasopismo Cosmopolitan również postanowiło zbadać nasze seks kłamstwa i wyszło na to, że 53 % kobiet milczałoby jak zaklęte w sprawie ewentualnego skoku w bok. A jak kłamią mężczyźni w sprawach seksu? Otóż o jednonocnej przygodzie nie powiedziało swojej dziewczynie 75 % facetów. Katarzyna Jabłońska, psycholog z warszawskiej SWPS tłumaczy, że faceci zatajają niektóre informacje dlatego, że nie chcą ranić naszych uczuć.

Czy namiętny pocałunek jest zdradą? Cosmopolitan donosi, że jest - dla 87 % kobiet i 80 % mężczyzn. I jeszcze jedno - tylko 56 % facetów chodząc na randki przyznaje, że jest w związku!

.

I na koniec jeszcze jedna ciekawostka psychologiczna. Aż 82 % pań źle się czuje kłamiąc, podczas gdy wyrzuty sumienia ma tylko 70 % mężczyzn (badania Muzeum Nauki ). 

Komentarze 

 
#2 FORCEBOY 2013-05-16 05:45
Zacytuję kolegę: "Żal mi dupę ściska"! LUDZIE, NIE CZYTAJCIE TEGO, BO OGŁUPIEJECIE!
 
 
#1 Paula 2011-05-20 00:02
same fakty!!
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież